Veda – Sayı 101 (Eylül 2015)

birdirbir-101

Veda

Dua

Ya Mâcid, yolunda yürüt, gerçeği söylet, kendine yönelt, lütfunu göster!

Çizgi Öykü: Gizli Deney

Polis suçluların etrafını sardı. Ama onlar bir kez daha kaçmayı başardılar. O da ne? Giderken arkalarında her şeyi un ufak etmeye yetecek bir bomba bırakmayı ihmal etmemişler.  Zaman ayarlı bomba geriye doğru saymaya devam ediyor. Bakalım doktorun ve çocukların şansı bu defa yaver gidecek mi?

Elif ile Ahmet

Elif’ten Ahmet’e, Ahmet’ten Semih’e, Semih’ten Mesut’a… Elif’in kitabı elden ele dolaşmış. Lazım olunca ortadan yok olmuş. Kitap kimde çıkacak dersiniz?

Kara Ördek

Kara ördek bu sıralar kendini pek güvende hissetmiyor. Bazı önlemler almaya karar verdi. Ama galiba güvenlik önlemlerini biraz abarttı.

Batuta Yeryüzü Mescidini Geziyor

Batuta’nın ardına düşüp dünyayı gezmek için son fırsat! Endülüs’ten Hollanda’ya, Japonya’dan Mısır’a…  Son seyahat yorucu geçeceğe benziyor. Yolculuğumuz tarihten bugüne dünyanın en güzel bahçelerine.

Öykü

Korktu balık. Sonra denedi. Gücü yetmedi. Ama tekrar denedi. Biraz bekledi ve gözlemledi. Sonra arkadaşıyla yola devam etti. Koskocaman yeni bir dünyaya ulaştı. Bu yeni dünyada siz de onlara eşlik etmek ister misiniz?

Hacivat ile Karagöz

Karagöz’ü bu kadar sinirlendiren ne oldu acaba? Daha az önce aşırı huzur yüklemesiyle çıkmamış mıydı camiden? Hadi beraber öğrenelim Karagöz’ü sinirlendiren şeyi.

Dua

Ya Mâcid, yolunda yürüt, gerçeği söylet, kendine yönelt, lütfunu göster!

Çizgi Öykü: Birlikteyiz!

Yağmur yağıyor şakır şakır. Ahmet’in acelesi var. Hem de ne acele! Ne Hasan Usta’nın lokantasına uğradı ne de yolunu bekleyen köpekçiklerle oynadı. Siz de merak ettiniz değil mi? Acelesinin sebebi hikâyenin sonunda gizli.

101. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı