Temizlik – Sayı 47 (Ekim 2010)

birdirbir-kapak-47İHH Maceraları

Biraz hayal gücü, bir mikrofon ve dört tekerlek! İşte hepsi bu! Hasan ve Hatice’nin bunlarla neler başardığına herkes çok şaşırdı. İbrahim abi bile…

İlginç Sorular

Müjde! İlginç Sorular geri döndü. Birdirbir’in sevilen köşesi İlginç Sorular bu ay yeniden başlıyor. Gülmeye hazır mısınız?

İcat Taci

Sabahları uyanmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Bu yüzden okula geç mi kalıyorsunuz? Sabah namazına uyanamamaktan mı korkuyorsunuz? O zaman İcat Taci’nin bu ayki icadı tam size göre!

Hayta ile Cemşit

Bu koku da nereden geliyor? Haytaa?! Allah Allah! Niye böyle bir şey yapmış ki? Bizim sevap avcısı yine neyin peşinde acaba?

Hayat Bilgisi

Uykudan uyanınca, tuvaletten sonra, yemek önce, yemekten sonra, sokaktan gelince, hayvanlara dokununca… Ne yaparız? Nedir bütün bu saydıklarımızın ortak noktası? Düşünün bakalım! Ya da… Çevirin sayfaları!

İsimleriyle Rabbimiz

Açık gizli konuşmalarını,
Aklından geçen her şeyi,
Kalbinde hissettiklerini,
Saklayıp söylemediklerini,
Kim bilir, kim bilebilir?

Hacivat ile Karagöz

Hacivat’ın yüzyıllardır değişmeyen imajı nasıl değişti? Karagöz’ün bu işte parmağı var mı? Hacivat aynada kendini görünce ne diyecek?

Batuta Yeryüzü Mescidini Geziyor

Batuta bu ay uzak yakın, büyük küçük; her yerde, herkes tarafından sevilen kuklalar dünyasını geziyor. Açılsın perdeler, gelsin kuklalar!

Çizgi Roman

Bütün pehlivanlar meydana çıkmaya hazır! Kispetlerini giymişler, vıcık vıcık yağ içindeler. Ama biri yok. Gerçekten yok! Dünden beri onu kimsecikler görmemiş…

47. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı