Tabiat Ayetleri – Sayı 87 (Mayıs 2014)

birdirbir-kapak-87-1Tabiat Ayetleri

Meryem

İkiz kardeşiniz olsun ister miydiniz? Yani kendinizden bir tane daha… Nasıl olurdu dersiniz? Ya Meryem mor saçları, fırfırlı eteği, turuncu tokası, zevkleri ve fikirleriyle kendisinin tıpatıp aynısı olsun ister miydi acaba? Peki böyle bir durumda Meryem nasıl hissederdi derseniz işte hikayemiz!

İlginç Sorular

Acaba doğru cevap A mı, B mi, C mi, yoksa D mi? Durun bir dakika, sorular nerede? Güldüren cevaplarıyla İlginç Sorular’da.

İbrahim, Hasan ve Hatice

Hatice yine bir koşturmaca içinde. O da ne? Neredeyse annesinin elindeki tepsinin düşmesine sebep olacaktı. Onu kimse durduramıyor. Hatice’nin bu kadar telaşlanmasına sebep ne acaba?

Batuta

Heeyy! Batuta bu kez yıldızları bize getiriyor. Yıldızları yakından görebilmek için illa gökyüzüne çıkmamıza gerek yokmuş. Nasıl mı göreceğiz? Tabii ki Batuta’ya eşlik edip öğreneceğiz.

Dua

Gizliden aşikâr yap
Bilmem gerekenleri,
Seni Bâtın bileyim,
Her şeyden çok seveyim.

Esma

O hem ilk hem son ve hem en açık hem en gizli olandır.
57 / Hadid Suresi, 3. ayet

Zorbul Zehra

Eyvah! Zehra’nın dedesinin gözlüğü yine kayıp. Evde hummalı bir arama kurtarma faaliyeti var. Zorlukların kızı Zehra yine buldu kolayı, vurdu on ikiden. Dedesinin gözlüğü ortaya çıkmaya dursun Zehra’nın hayatına yepyeni bir şey girdi. Nedir mi? O halde çevirelim sayfaları…

Hayat Bilgisi

Gündüzleri altın gibi parıldayan güneş, geceleri bütün zarafetiyle yüzünü gösteren ay… Hiç aksamadan tıkır tıkır işleyen zaman, yörüngesini hiç şaşmadan dönen dünya… Gemilerin suyun üzerinde kalması, ot yiyen ineklerin süt vermesi, tavukların yumurta üretmesi, arıların bal yapması…
Her şey Allah’ın ayeti, her yerde Allah’ın işaretleri, hepsi Rabbimizin sözleri.

Hacivat ile Karagöz

Bu olmaz! Bu da olmaz! Şu hiç olmaz! Karagöz aradığını bulamadı. Hiçbirini beğenmedi. Biraz tahta, üç beş de çivi. Ne için mi gerekli? Pencereden gelen misafir için…

O(as)

Rahmetti yağmur. Allah’ın selamıydı O’na. Rabbini öyle seviyordu ki açtı göğsünü yağmura.

Hayta ile Cemşit

Hayta ile Cemşit, eldivenlerini giymiş, takmışlar atkılarını çıkmışlar beyaz cennet’e. Fakat Hayta şaşkın, gökten yağan da nedir öyle?

87. sayımızı satın almak için tıklayınız.

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı