Saygı – Sayı 90 (Eylül 2014)

birdirbir-90Saygı

O (as)

Peygamberimiz insanlarla sohbet ederken bazen meclise kaba mizaçlı insanlar gelirmiş. Kaba saba tavırlarıyla Peygamberimize pek çok soru sorarlarmış. Sahabiler ise bu duruma oldukça memnun olurlarmış. İyi de bunda memnun olunacak ne var diye merak ettiyseniz, “O” bölümünü okumanızı tavsiye ederiz.

Meryem

Meryem’in dedesini bugünlerde bilgisayar merakı sardı. Meryem de dedesine bazı uyarılarda bulundu. Bakalım bu uyarıları kulak ardı eden Şevket dedenin başına neler gelecek?

Zorbul Zehra

Elinde fotoğraf makinesi, yanında dedesi… Biraz botanikçi, biraz da zoolog gibi…  Zehra ormanda dedesiyle bir gezintiye çıktı. Haydi, biz de bu yolculuklarında onlara eşlik edelim.

Batuta

Ötelerden bir kervan çıktı yola. Kenan diyarı, Mekke, Kudüs ve daha pek çok yere uğradı. Ama ne bu kervan bildiğimiz bir kervan, ne de yolcuları…

Hayta ile Cemşit

Hayta ile Cemşit sevdikleri hiçbir canlıya oldum olası kıyamazlardı. Artık kendilerine zarar vermesinden korktukları canlılara da kıyamıyorlar. Neden mi? Tabii ki yine yeni bir şey öğrendiler.

Hacivat ile Karagöz

Karagöz otobüste art arda sıralıyor manileri. Muhakkak vardır bir sebebi.  Sebebini öğrenmek isterseniz eğer, bu macera okunmaya değer!

İbrahim, Hasan ve Hatice

Dünyanın pek çok yerinde benzer şeylere benzer tepkiler verilir. Ama aslında çoğu zaman ne sesler benzer birbirine ne de korkular aynıdır.

90. sayımızı satın almak için tıklayınız.

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı