Öz Güven – Sayı 82 (Aralık 2013)

birdirbir-82Öz Güven varsa…

O (as)

Zarar görmekle tehdit edilseydiniz mesela. Makam ve mevki ile ikna edilmeye çalışılsaydınız ya da. Haklı düşüncenizden vazgeçer miydiniz? Peki… Peygamberimiz böyle bir durumda ne demiştir acaba? Ne dersiniz?

Zorbul Zehra’nın Günlüğü

Zehra’nın sorularla, sorunlarla boğuşmasına, sonra da sonuca ulaşmasına alışkınız. Ama bu defa işi biraz çileli gibi. Çile dediysek, sandığınız gibi değil. Bakın Zehra’nın çilesi neymiş ve çileli uğraşı nasıl sonlanmış?

Hacivat ile Karagöz

Sahnede şarkı söyleyen Karagöz’ün oğlu değil mi? O tamam da, ya arkasındakiler? Karagöz’le Hacivat sahnedeler. Yine neyi yanlış anladı Karagöz acaba? Yok yok, galiba bu defa başka.

Batuta Yeryüzü Mescidini Geziyor

Biraz Cezayir, az biraz İspanya, sonra Tunus, derken son durak Beşiktaş… Bu kadar yol bir başına çekilmez tabii. Bakalım bu sayıda Batuta’nın yol arkadaşı kim?

Meryem

Tamam… Meraklı olmak zaman zaman faydalıdır. Cesur olmak iyidir. Ama insanları takip edip silahların önüne atlamak da neyin nesi? Biri Meryem’le Serdar’ı uyarmalı! Heeey, nereye kaçıyorsunuz? Biri derslerini vermiş anlaşılan!

İlginç Sorular

Tarih, matematik, coğrafya hepsi ilginç sorularda! Şaka şaka… Sorular her zamanki gibi yine eğlenceli, yine ilginç, yine şakacı. Tabii cevaplar da.

İbrahim, Hasan ve Hatice’nin Maceraları

Hatice Afrikalı Leyla’yı çok sever. Sever sevmesine de onunla nasıl anlaşacağını bilemez. Birden lapa lapa yağmaya başlayan kar anlaşmalarını kolaylaştırır. “Nasıl yani?” diyorsanız, buyurun beraber öğrenelim.

İsimleriyle Rabbimiz

Vadettiğinde verir

Sen yeter ki güven

Gerisi gelir

Hayta ile Cemşit

Hayta zor durumda. Hâlbuki azıcık sabredip biraz da güvense, çözülecek tüm problemler güzelce.

82. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı