Namaz Vakitleri – Sayı 7 (Nisan 2007)

birdirbir-kapak-07Editörden…

Merhaba,

Bir ayı daha geride bıraktık ve yine buluşma günümüz geldi Rabbimize hamd olsun. Bir ay boyunca her zamanki gibi coşkuyla çalıştık ve dopdolu bir Birdirbir’le daha karşınızdayız.

Bu arada Birdirbir’e gösterdiğiniz ilgi her sayıda katlanarak artmakta. Hepinize teşekkür ediyoruz.

Ödüllü Bulmaca yarışmamıza da giderek daha çok arkadaşımız katılıyor. Fakat bulmacalarını gönderebilenlerin yanı sıra vaktinde yetiştirememekten şikâyet eden arkadaşlarımız da var. Biz de onlar için bir çözüm bulduk: Süreyi uzattık. Yirmi gün yerine kırk gün vaktiniz var artık. Ödüllü Bulmacamızdan ödül kazanları ise iki sayı sonra ilan edeceğiz bundan sonra.

Sözü fazla uzatmadan sizi Birdirbir’le baş başa bırakalım.

Allah’a emanet olun.

Batuta, Yeryüzü Mescidini Geziyor

Tarih boyunca paylaşılamayan bir şehre gitti bu ay Batuta. Birçok peygamberin yaşadığı bir şehre… Gözü ve gönlü arkada kalarak dualarla ayrıldı oradan… Zamanın değiştiremediği şehir hakkında bakın Batuta neler anlatıyor?

Mutluluk Çağından

Bir bebek doğdu.
…Ve kapkaranlık bir çağı, mutluluk çağına çevirdi.
Dünyanın en güzel bebeğinin doğum hikâyesi…

Hayat Bilgisi

Bir, iki, üç, dört, beş! Evet tam beş vakit namaz var günde. Peki, hangi vakit ne zaman başlayıp ne zaman bitiyor? Namaz vakitlerini nasıl belirliyoruz? Merak etmeyin, Hayat Bilgisi’nde her şey anlatılıyor.

İlginç Sorular

Mars’a gitmek ister miydiniz? Peki, orada namaz kılarken kıbleyi nasıl belirleyeceksiniz? İlginç bir soru, değil mi? Dahası da var…

Zorbul Zehra’nın Köşesi

Zorbul Zehra da Birdirbir okuyor. Hem de daha yayınlanmadan… Bu ayki bulmacasını da Kur’an Ansiklopedim köşesinden öğrendiği bilgilerle hazırlamış. Bakalım çözebilecek misiniz?

7. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler: ,
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı