Namaz – Sayı 78 (Temmuz-Ağustos 2013)

birdirbir-kapak-78Her Yerde Namaz

İSİMLERİYLE RABBİMİZ

Zahir olan Allah’ım!
Baktığım her şeyde sen varsın.

HAYTA İLE CEMŞİT

Hayta ve Cemşit için bugüne kadar çimler üzerinde yapılan en güzel etkinlik piknik yapmaktı. Artık yeni bir şey keşfettiler: açık havada namaz kılmak! Hem bu kez iki küçük misafirleri de var.

HACİVAT İLE KARAGÖZ

Tüm hazırlıklar tamam. İstikamet kamp alanı! Ama tahmin edebileceğiniz gibi Karagöz’ün huysuzlukları bir türlü bitmek bilmiyor. İşin güzel tarafı Hacı Cavcav’da da çözümler bitmiyor. Haydi biz de misafirleri olalım.

BATUTA YERYÜZÜ MESCİDİNİ GEZİYOR

Batuta bu sayıda, jet itkisini ve onunla neler yapılabildiğini anlatıyor bize. “O ne ki?” diyorsan eğer, galiba beraber öğreneceğiz.

İLGİNÇ SORULAR

Merve? Meryem? Meltem? Cevap hangisi acaba? Daha önemlisi soru neydi? Senin de kafan karıştıysa hem sorular hem cevapları İlginç Sorular’da.

İBRAHİM HASAN HATİCE

Hasan hem ağlıyor hem de hızla koşuyor. Belli ki bir şeye çok üzülmüş. Onu bu kadar üzen şey ne acaba?

ZORBUL ZEHRA

Zehra yine zor bir karar alma aşamasında. Bütün tatili odasının sınırları içinde mi geçirecek? Yoksa korkularını yenip kamp yapmaya mı gidecek? Ah! Biri karar vermesine biraz yardımcı olsaydı, ne olurdu sanki?

İCAT TACİ

Tatilin tembellik olmadığını bilen İcat Taci bu kez de, ders yılı boyunca işlenen konuların kaydedilip tekrar tekrar dinlenerek çalışılabileceği bir icatla karşımızda. İcat Taci saygıyla sunar.

78. sayımızı satın almak için tıklayınız.

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı