Kur’an’da Akrabalık – Sayı 11 (Ağustos 2007)

birdirbir-kapak-11Editörden…

Selamün Aleyküm Arkadaşlar,

Bu sayımızda Birdirbir ailesi olarak hep birlikte akrabalarımızı ziyaret edeceğiz. Onların hatırlarını soracak, sevinçlerine ortak olacak, üzüldükleri konulara beraberce çözüm bulmaya çalışacağız.

Hayat Bilgisi sayfalarımızda dinimizin sıla-i rahime verdiği önemi öğreneceğiz. Kur’an Ansiklopedim köşemizde de Kur’an’da sıla-i rahim hakkında ne söylendiğini okuyacağız.

Sıla-i rahim ne demek, bilmiyor musunuz? Merak etmeyin onu da öğreneceksiniz. Hatta ödüllü bulmacada tanımını görür görmez hemen yazıvereceksiniz kutucuklara. Sahi… Ödüllü bulmacada daha çok arkadaşımıza ödül vermemizi isteyen okuyucularımız! Bu ay isteğinizi gerçekleştirme imkânı bulduk. Bu ayki ödüllü bulmacamızı çözen tam 250 okuyucumuz ödül kazanacak. 250 güzel şapka sizi bekliyor. Hem de kızlar ve erkekler için ayrı modellerde. Durmayın, hemen Birdirbir’i okumaya başlayın. Ödüllü bulmacayı da çözüp bize göndermeyi unutmayın.

Selam ve sevgi ile…

İsimleriyle Rabbimiz

En sevgili, en yüce dostumuzdur O. Kim? Velî. Velî kim? İsimleriyle Rabbimiz köşemizde…

Hacivat ile Karagöz

Hacivat ile Karagöz uzak bir şehirdeki akrabalarını ziyaret etmek için yola çıkmışlar ve binmişler uçağa. Ama Karagöz uçaktan korkunca…

Hayta ile Cemşit

Hayta: Keşke karınca olsaydık!
Cemşit: Neden?
Hayta neden karınca olmayı istedi acaba? Merak ediyorsanız hemen çevirin sayfaları!

Batuta ve Seyyid Onbaşı

Batuta’nın Çanakkale yolculuğu maceraya dönüşüyor. Tarih canlanıyor! Batuta’yla beraber tarihte bir yolculuğa ne dersiniz? Batuta ve Seyyid Onbaşı çizgi romanımız devam ediyor.

Kaçan Yıldız

11 Temmuz 07
Bugün çok sevinçliyim.
Nasıl sevinçli olmam, köydeyim.
Salih’in günlüğünden bir sayfa… Ahmet Mercan yazdı, Derya Işık Özbay resimledi. Eminiz, çok beğeneceksiniz.

11. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı