İsraf – Sayı 75 (Nisan 2013)

birdirbir-kapak-75-1

İsraf Etme! Kanaatkâr Ol!

Kulağa Küpe

Tehlikeden kaç.
Doğaya kaç.
Görevden kaçma!

Dua

Metin olan Allah’ım,
Her şey senin emrinde.
Affedilsin günahım,
Hesap senin emrinde.

 

Hayta ile Cemşit

Hayta matematik sınavından beş almıştı, hem de 85 puanla… Tatilde dedesiyle çok da güzel vakit geçirmişti. Komik gergedanlı güzel bir montu bile vardı. Peki ama Hayta hâlâ neden mutsuzdu?

İHH Maceraları

Hatice ile Ayşe resim açılışındalar. Hem de sergideki bütün resimler onların çalışmaları. Karşılarında da iyilikten anlayan insanlar… Neler olup bittiğini öğrenmek için haydi siz de açılışa katılın!

Batuta

Geçen ay Batuta ile deniz üzerinde geçen yolculuğumuza bu sefer denizin altından devam ediyoruz. Denizden çıkan dev timsahlar sizi de çok şaşırtacak. Haydi, deniz altı yolcusu kalmasın!

İlginç Sorular

Kanaat deyince akla kuşların uçma organı mı gelir, kanat alım satımıyla uğraşan kişi mi? Yoksa bir marka mı? En ilginç cevaplarıyla bütün sorular İlginç Sorular’da.

Hayat Bilgisi

Dergimizin Hayat Bilgisi köşesi yine harika bilgilerle donatılmış. Kanaat dünyasının zenginliklerinden faydalanmak isteyenler hemen sayfaları aralasınlar!

Zorbul Zehra’nın Günlüğü

Zehra hayatının en ilginç günlerinden birini yaşıyor. Paspasın altında anahtar, kapının üzerinde bir not… Herkes nereye gitmiş dersiniz? Himalayalara tırmanmaya mı, yoksa kutuplara penguenleri görmeye mi? Neler yaşandığını gelin hep beraber daha yakından görelim.

O (as)

Merhameti, cesareti ve disipliniyle örnek bir komutan olarak karşımıza çıkıyor Peygamberimiz. İlginç savaş taktikleri, kullanılan savaş aletleri… Hepsi O’nun sayfalarında.

75. sayımızı satın almak için tıklayınız.

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı