Hırsızlık – Sayı 50 (Ocak 2011)

birdirbir-kapak-50Batuta Yeryüzü Mescidini Geziyor

Batuta’nın bu ayki yolculuğu Avrupa’nın güneyine, Atlas Okyanusu’nun doğusuna, Hint Okyanusu’nun batısına ve Antartika’nın kuzeyine… Nereye yani nereye? Haritayı açıp bakın! Ya da Birdirbir’in sayfalarını…

Çeektiiim!

Bu ay Birdirbir okuyucuları Peygamberimizin bir sünnetini yerine getirdiler. Kendi söküklerini kendileri diktiler. Düğmelerini dikenlerin fotoğrafları “Çeektiiim!” sayfalarında…

Çizgi Roman: Mustafa

Bu bölümde kadı ve Mustafa yolculuklarını tamamlayıp Ahmet’i buluyorlar. Gölge de gizlice peşlerinde… İyi de kim bu gölge?

Dua

Bir kuşu koruyan Sen,
Âcizi koruyan Sen,
Beni de koru nefsimden,
El-Mâni, ol mâni!

İsimleriyle Rabbimiz

Mâni’dir, engeller her ne isterse.
Veremez hiç kimse, O bir keserse.

Hacivat ile Karagöz

Hacivat derin düşünceler içinde. Karagöz’ü duymuyor bile. Acaba Hacı Cavcav hangi âlemde?

Hayat Bilgisi

Başkasının malını çalana ne denir? Yakalanırsa ne yapılır? Peki kim bunlar? Niye böyle yapıyorlar? Hırsızlık ve hırsızlar hakkında birçok sorunun cevabı burada!

Hayta ile Cemşit

Bence bu köstebeğin adı Köskös olmalı! Hangi köstebeğin? Hayta, Cemşit, Hımhım ve Cücü’nün yazdığı masaldaki köstebeğin. Hani şu Çamcık ormanında yaşayan… Anlamadınız mı? Okuyun o zaman!

İcat Taci

Acaba kumbaramda kaç param var? Bir miktar para aldım ne kadar kaldı? İşte sizi bu sorularınızdan kurtaracak bir icat. AKKUM: Akıllı Kumbara.

İHH Maceraları

Hasan’ı kim kaçırdı? Neden ellerini, ayaklarını, ağzını bağladı? Hasan nasıl kurtulacak? Macera bu bölümde de devam ediyor.

Kur’an Ansiklopedim

Âdemoğlu! Âdemoğlu! Nereye varır bu yolun sonu? Kur’an-ı Kerim’de yerilen davranışlar… Kur’an Ansiklopedim’de…

O (as)

Herkes gibi onun (as) da bir evi vardı. Sade mi sade, mütevazı mı mütevazı bir ev… O kadar ki hırsız girse eli boş çıkar!

Zorbul Zehra’nın Günlüğü

“Elimi uzatsam tutabilir miyim? Satın alabilir miyim? Onunla konuşabilir miyim? Oyun oynayabilir miyim? Hayır, hayır, hayır. Tüm bunlara rağmen onları her zaman çok sevmişimdir.” Sizce Zorbul Zehra neden bahsediyor?

50. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı