Hac – Sayı 4 (Ocak 2007)

birdirbir-kapak-04Editörden

Merhaba,

Bir Kurban Bayramı’nı daha geride bıraktık. Hacılarımız görevlerini tamamladılar ve yurda dönmeye hazırlanıyorlar. Biz de Hayat bilgisi, Hacivat ile Karagöz, Hayta ile Cemşit köşelerimizde hac konusunu ele aldık. Ayrıca hac ile ilgili bulmaca ve karikatürler de dergimizin sayfalarında yerlerini aldılar. Dergimizin yazarlarından Neriman Gökçegöz Karatekin “Üç Hurma” adlı öyküsünde hacdan dönen babaannelerini karşılayan Safa ve Merve’nin başından geçenleri anlattı sizler için.

Bu sayımızdan itibaren yeni bir çizgi roman yayımlamaya başlıyoruz: Peygamber Efendimizin sevgili arkadaşı Mus’ab bin Umeyr’in hayatı en son animasyon teknikleriyle… Beğenerek okuyacağınızı düşünüyoruz.

İsimleriyle Rabbimiz, Kur’an Ansiklopedim, İcat Taci, Yazı Çizi Masası, Peygamberimiz Dedi ki, Mutluluk Çağından, Ayna Ayna, Ödüllü Bulmaca adlı köşelerimiz de her zamanki gibi Birdirbir’de sizi bekliyorlar.

Daha birçok bayramı birlikte karşılamak ve uğurlamak dileğiyle… Hoşçakalın!

Hacivat ile Karagöz

Hacivat ile Karagöz hacca gitmeye karar vermişler. Ee hazırlık yapmak lazım tabii… Hazırlıklar Karagöz’e kalınca bakın neler olmuş?

Mus’ab bin Umeyr

Fedakârlık örnekleriyle dolu bir hayat hikâyesi: İlk Müslümanlardan Mus’ab bin Umeyr…

Batuta, Yeryüzü Mescidini Geziyor

Sevimli kahramanımız Batuta, atladı kaykayına ve dünyanın kalbine gitti. Dünyanın kalbi neresi merak ediyor musunuz? Haydi o zaman, siz de atlayın kaykaya!

Ayna! Ayna!

Dayanışmayı biliyor musunuz? Kendinizi test etmeye ne dersiniz? Bakın “ayna”ya, söylesin size…

4. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı