Ezan – Sayı 5 (Şubat 2007)

birdirbir-kapak-05Editörden…

Merhaba Arkadaşlar!

“Elinizde yepyeni bir dergi tutuyorsunuz. Yepyeni…” diyerek başlamıştık yayın hayatımıza. Bugün bu “yepyeni” derginin beşinci sayısını tutuyorsunuz elinizde. Zaman su gibi akıp geçti ve beş ayı geride bıraktık. Ama biz ilk günkü heyecanımızla sürdürüyoruz her bir sayımızın yayın hazırlıklarını. Ve biliyoruz ki siz de ilk sayıdaki heyecanla açıyorsunuz Birdirbir’in sayfalarını. Bu heyecanı arkadaşlarınızla paylaşmaya ne dersiniz? Bir çağrımız var siz sevgili okuyucularımıza. Birdirbir’in bu sayısını daha önce Birdirbir’le tanışmamış olan bir arkadaşınızla paylaşın, birlikte okuyun. Birdirbir ailesine yeni bir üye kazandırın. Kurduğumuz dostluk halkasını birlikte genişletelim.

Yeni, yepyeni sayılarda buluşmak üzere…

Ezan Okuyan Kuşlar

Ezanı kim okur?
Müezzin tabii ki.
Ama bu sabah kuşlar okumuş!
Ne dersiniz, sizce kuşlar ezan okuyabilir mi? Cevap, öykümüzde. Nezire Demir’in kaleminden şipşirin bir öykü…

Hayat Bilgisi

Bir davetiyeniz var! Çok özel bir buluşmaya davetlisiniz. Hem de her gün! Hem de beş kere! Haydi, durmayın! Açın davetiyenizi! Hayat Bilgisi köşemizde…

İsimleriyle Rabbimiz

“Allahu ekber!” bu sözü ezanlarımızda günde kaç kere dinlediğimizi hiç saydınız mı? Peki, namazlarımızda günde kaç kere söylediğimizi? Biz saydık ve “İsimleriyle Rabbimiz” köşemizde yazdık. İnanmazsanız siz de sayın!

Nasrettin Hoca bir gün…

Nasrettin Hoca bir gün yolda hem ezan okuyor hem de son sürat koşuyormuş. Sonra… Sonrası için çevirin sayfaları!

Kur’an Ansiklopedim

Hikâyeleri kim sevmez ki? Hele de Kur’an’da anlatılanları… Kur’an hikâye anlatır mı? Neden anlatır? Nasıl anlatır? Kur’an’da hangi hikâyeler vardır? Tüm bu soruların cevapları Kur’an ansiklopedimizde!

5. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler: ,
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı