Dua – Sayı 81 (Kasım 2013)

birdirbir-kapak-81Her Türlü Felaketten Sen Koru Ya Rabbi!

Zorbul Zehra’nın Günlüğü

Zehra’nın yine suratı asık, yine yüzünden düşen bin parça. Neden mi? Çünkü gerçekleşmeyen isteklerini sıraladığında uzuun bir liste oluşturuyor. İstekleri gerçekleşmese de Zehra kendini mutlu hissetmenin bir yolunu buluyor elbet. Nasıl mı? Okuyun, görün.

İHH Maceraları

Hatice, kurşun sesleri arasında sesini abilerine duyurmaya çalışıyor. Peki ya savaşın ortasında Hatice’nin ve abilerinin ne işi var? En iyisi gelin her şeyi baştan sona kendilerden öğrenelim.

Dua

Kötü sözü sevmez Rabbim,
Söylemesin onu dilim.
Her şeyi işitir Rabbim,
Güzel olsun bütün sözlerim.

Kulağa Küpe

Özür dile.
Mutluluk dile.
Kötülük dileme.

Hayta ile Cemşit

Hayta bir dua yazmış. Çok komik olmuş. Aynı zamanda çok da hoş… Bunun üzerine afacan Cemşit ne yapmış peki? Haydi önce Hayta’nın duasını okuyun, sonra da kendi duanızı edin.

Çizgi Öykü

Geçen sayımızda en heyecanlı yerinde kalan hikâyemiz Plastik Kelebekler bu sayımızda tüm hızıyla devam ediyor. Bakalım bizi nasıl bir son bekliyor?

Hayat Bilgisi

Nerede, nasıl dua etmeliyim diye soruyorsanız kendinize; bu ayki Hayat Bilgisi sayfaları tam size göre… Açalım ellerimizi semaya, “Amin” demeyi de unutmayalım birbirinden güzel bu dualara.

Meryem

Yağışlı havada frenleri tutmayan bir araçla yolculuk yapıyor olsanız kimden yardım istersiniz? Şoförden mi yoksa ön koltukta oturandan mı? Bakın Meryem başı sıkıştığında ilk kime koşuyor!

O (as)

Rüzgâr estiğinde ya da yeni bir kıyafet giydiğinizde dua eder misiniz? O da nereden çıktı derseniz, okuyun bakalım Peygamberimiz daha başka nerelerde dua edermiş?

Hacivat ile Karagöz

Bizim Karagöz almış eline dümeni, tam gaz ilerliyor denizde. Bir Hacivat Çelebi’ye emirler yağdırıyor bir Laz Efendi’ye. Ne de olsa kaptan! Ancak bir aksilik var ki işte onu gözden kaçırıyor. Bakalım hikâyeyi okuduğunuzda siz bulabilecek misiniz?

Batuta Yeryüzü Mescidini Geziyor

“Önce yoldaş, sonra yol.” demiş büyüklerimiz. Batuta da yoldaşını bulmuş, yoluna koyulmuş. Siz de vakit kaybetmeden atlayın kaykaya, hem yol arkadaşlarının en güzeliyle tanışın hem de yolculuğun keyfini çıkarın.

İsimleriyle Rabbimiz

Duyması için seni,
Ne dil gerek ne dudak,
Ne ses gerek ne kulak.

81. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı