Çanakkale Zaferi – Sayı 96 (Mart 2015)

birdirbir-kapak-96Çanakkale Zaferi

Batuta

Kuzeyden güneye, doğudan batıya dünyanın her yerini gezip boğazları dolaşmaya hazır mısınız? Haydi, atlayın öyleyse Batuta’nın kaykayına…

Tepeye Bir Kuş Konmuş

Bir top kazası, bir muz kazası, bir de cüzdan vakası…  Sanki hepsi kahramanımızı bir sınavdan geçiriyor gibiydi. Kaman dürüstlük sınavından geçebilecek mi dersiniz?

Elif ile Ahmet

Elif ile Ahmet karateye başladı. Ahmet zıp zıp atladı, hemen siyah kuşağa vardı. Sizce de bu kadar çabuk olması biraz tuhaf değil mi? Gelin hep birlikte bakalım, görelim.

Hayat Bilgisi

Seyit Onbaşı’yı hepimiz biliriz. Kınalı Hasan’ı da… Onlar Çanakkale Savaşı’nın cesur kahramanları. Mehmetçiğin unutulmaz destanını ayrıntılarıyla gelin bir de Hayat Bilgisi köşemizden öğrenelim.

Hacivat ile Karagöz

Hacivat ile Karagöz bindiler arabaya, gidiyorlar çarşıya… Yalnız bu çarşı pek uzakmış. Arabalı vapura bindiler, şehirden şehire geçtiler. Acaba sonunda nereye ulaştılar?

Esma Panosu

Yaşayan hiçbir insan ölmeseydi ve hiçbir canlı yok olmasaydı dünya nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Rabbimizin ölümü yaratmasının da vardır bir hikmeti! Bütün bunlar için İsimleriyle Rabbimiz sayfalarını açmanız yeterli!

Dua

Ey Mümit, dirilten, öldüren sensin,
Çiçeği yeşerten, solduran sensin,
Dünyayı hayatla dolduran sensin,
Sen bizi imansız öldürme sakın!

96. sayımızı satın almak için tıklayınız.

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı