Allah Herşeyi Bilir – Sayı 76 (Mayıs 2013)

birdirbir-kapak-76

Fala, Falcıya Kanma!

Kulağa Küpe

Destek ver. Hediye ver. Zarar verme.

Dua

Bildim, bildim,
Bildiklerim azaldı.
Saydım, saydım,
Sayılar elimde kaldı.

İHH

Duyduk duymadık demeyin! İlk Jetgil İHH Gönüllüsü bulundu. Uzaya çıkan Hatice ile Hasan’ın seslendirdikleri bildiriyi duymayan kalmasın!

İcat Taci

İcat Taci tatile çıkmanın yolunu bulmuş. Yerine kendine çok benzeyen birini bırakıyor: Robot Taci. Peki o ne yapıyor? İnanmazsınız! Robot Taci en az sahibi kadar uyanık!

Hayta ile Cemşit

Hayta’nın bir kulağından girenin diğer kulağından çıkması gerekiyordu. Evet normal şartlar altında böyle olacaktı. Ama yaptığı hiç de normal bir şey değildi ki! Boşuna korktu, uykusuz kaldı. Boşuna gözleri kızardı. Cemşit’i dinleseydi bunların hiçbiri olmayacaktı. Bütün bunlara sebep olan şeyi gelin hep beraber kendilerinden öğrenelim.

Zehra’nın Günlüğü

Bir tarak bir de ayna… Zehra’yı nerelere sürükledi bir bilseniz! Şimdi hatasından pişman, başı önde, kendisini affetmesi için Rabbine dua ediyor. Gelin siz de kulak verin.

O (a.s.)

Peygamberin arkadaşı denince akla ilk gelen isim… Cömertlik timsali, cesaret örneği, eşi bulunmaz bir dost… Hâlâ aklınıza bir isim gelmediyse hemen aralayın sayfaları!

Hacivat ile Karagöz

İki yumurta yerine dört yumurta… Bir gömlek yerine iki gömlek… İki çile yün yerine beş çile yün… Karagöz bunca şeyi neden ister? Peki ya Hacivat bu işe ne der?

Hayat Bilgisi

Dikkat! Dikkat! Kahve falı, el falı, bakla falı… Rabbimiz hepsini yasakladı. Fal baktırmayalım! Bakanları uyarmayı da unutmayalım!

Kur’an Ansiklopedim

Eşsiz sahneleriyle Kur’an’da anlatılan bütün kıssalar… Kıssalarda geçen yerlerden kişilere, yiyeceklerden mesleklere, topluluklardan hayvanlara kadar ne varsa hepsi Kur’an Ansiklopedim sayfalarında.

Batuta

Batuta bu ay demiryolunda yolculuk yapıyor. Bu sırada da İnanç Yolu’nun hikayesini anlatıyor bizlere.

76. sayımızı satın almak için tıklayınız.

Etiketler: ,
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı