Alay Etmek – Sayı 63 (Mart 2012)

birdirbir-kapak-63Gülme Komşuna Gelir Başına!

Batuta Yeryüzü Mescidini Geziyor

Atlayın bisikletlere, bugün Nasrettin Hoca’yı ziyarete gidiyoruz! Aman sakın Hoca’nın eşeğe bindiği gibi siz de bisiklete ters binmeyin.

Çeektiiim!

Haapşuuu! Bu kış çok sert geçti. Üşütüp hapşıran ne çok kişi var. Bakın Birdirbir okurlarına, hapşırırken mendille ağızlarını kapatmayı unutmamışlar. İşte fotoğrafları!

Peki, şimdi ne yapıyoruz? Hayvanları seviyoruz. Kedi, köpek, kuş, kuzu, inek, tavuk… Aklınıza hangi hayvan gelirse! Bir hayvanı severken çekilmiş bir fotoğrafınızı gönderin bize.

Dua

Ey galipler galibi
Doğru yola ilet bizi.
Peygamberlerin izini
Yol bildir ilerlet bizi.

İsimleriyle Rabbimiz

Sen Aziz’sin Allah’ım
Şan, şeref, yücelik kendinden.
Sen Muiz’sin Allah’ım
Müminin şerefi senden.

Hacivat ile Karagöz

“Ve Karagöz topu kaptı. Rakip oyuncuya hızla çalım attı. Kalenin önünde kaleci titrek kedi ile teke tek kaldı, bir çalım da ona! Ve işteee goooooooooooooool!”
Hacivat ile Karagöz’de bu ay neler oluyor dersiniz?

Hayat Bilgisi

Arkadaşlarımıza kötü, hoşlanmayacağı lakaplar takmak, onlarla eğlenmek, dalga geçmek, iğnelemek, küçük düşürmek… İncinmesine, kırılmasına aldırmadan hareketleriyle, sözleriyle, giysileriyle alay etmek… Yakışır mı bize? Tabii ki yakışmaz. Ne demişler? “Gülme komşuna, gelir başına!”

Hayta ile Cemşit

Ders matematikti. Ve Cemşit’in başı biraz dertte gibiydi. Çünkü tahtadaydı ve nedense öğretmenin sorduğu soruyu çözmekte zorlanıyordu. O sırada Hayta küçük bir kahkaha attı. Çünkü bu kadar basit bir soruyu çözememenin tam bir saçmalık olduğunu düşündü. Ve sonraaa…

Kur’an Ansiklopedim

Alay ederken insanlar bencilce kendi eğlencelerine dalarlar. Ya alay ettikleri kişi? Onun ne durumda olduğunu düşünmezler. Aslında en büyük zararı, alay edilen değil, alay eden kimsenin kendisi görür. Çünkü bu davranış, kişinin sadece kendini küçültür.

O (as)

İki Peygamber dostu kavga etmişler. Biri diğerini incitmiş. Peki Peygamberimiz ne yapmış? Okuyup görelim.

Zorbul Zehra’nın Günlüğü

Zorbul Zehra’nın başına gelmedik kalmamış. Yere yuvarlanmış, boyaları devrilmiş, derste kelimeleri yanlış okumuş… Gülünç duruma düşmüş. Ama sonraa…

63. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler: ,
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı