Adalet – Sayı 68 (Eylül 2012)

birdirbir-kapak-68Adalet Ya Hu

Batuta Yeryüzü Mescidini Geziyor

Batuta, bütün zamanların en sevilen şehirlerinden birine kayıyor bu ay: İsfahan’a. İsfahan için dünyanın yarısına değer denmiş. Okuyalım, gezelim.

Çektim

Bu ay çok farklı bir şey isteyeceğiz sizden: Ağaca çıkmanızı!
Evet, evet, yanlış okumadınız. Ağaca çıkın ve ağacın üstünde fotoğraf çektirin. Sonra da fotoğraflarınızı bize gönderin. Bekliyoruz!

Dua

Hesap gününün sahibi Hasib Rabbimizden ne isteyelim sizce?

İsimleriyle Rabbimiz

O bize yeter! Kim? Hasib Rabbimiz tabii ki!

Hacivat ile Karagöz

Hacivat ile Karagöz’ün mahallesinde bir telaş, bir heyecan… Neden mi? Yemek yapma yarışması düzenleniyor da ondan. Kimler katılmıyor yarışmaya? Hele bir de jüri başkanının kim olduğunu duyduğunuzda kulaklarınıza inanamayacaksınız!

Hayat Bilgisi

De ki: “Benim Rabbim, dengeli ve adaletli olmayı emreder.”
7 / Araf Suresi, 29. ayet

Hayta ile Cemşit

Hayta ve Cemşit abdest almaya başlarlar. Bir, iki, üç… On bir, on iki, on üç… Hatta on dört kere abdest alıyorlar. Neden mi? Nasıl anlatsak ki? En iyisi hâllerini kendiniz görün.

İcat Taci

İcat Taci’nin yeni projesi sayesinde birçok oyun öğrenecek, oyun oynamanın zevkine varacaksınız. Açık hava oyunlarını öğreten, oyunculara destek veren robot projesi: RoboOyun.

İHH Maceraları

Hatice’nin annesi, karın altında mektubu okumaya devam ediyor. Kameta, neler yazmış öyle?

İlginç Sorular

“Damlaya damlaya adalet olur.” Böyle bir atasözü duydunuz mu daha önce? Ya peki bunu: “Adil ol denize atla, halk bilmezse Halik bilir.” Duymazsınız tabii. Boşuna “İlginç Sorular” dememişler bu bölüme!

Kur’an Ansiklopedim

Hem peygamber hem adaletli bir hükümdar… Demir, onun elinde hamur gibi… Dağlar, kuşlar onun emrinde… Tanıdınız mı bu kişiyi? Tanıyanlar, tanımayanlar! Haydi, hep beraber Kur’an Ansiklopedim bölümümüze…

O (as)

O (as), peygamberliğinin yanı sıra yaşadığı toplumun lideriydi. Peygamber olarak gönderildiği toplumda yaygın olan adaletsizlikler ve ahlaki sorunlarla mücadele etti, kabile düşmanlıklarını sona erdirdi. Kardeşlik, dayanışma ve adalet üzerine kurulu bir toplum oluşturdu.

Zorbul Zehra’nın Günlüğü

Kim bilebilirdi ki ne oluğunu? Şebnem de Çiğdem de ağlıyordu. Tüm sınıf müthiş ikilinin başına toplanmıştı. Zehra’nın arkadaşları acaba neden ağlıyorlardı?

68. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler:
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı