Abdest – Sayı 2 (Kasım 2006)

birdirbir-kapak-02Editörden…

Merhaba Arkadaşlar,

Dergimizin ilk sayısıyla birlikte Ramazanı ve bayramı da geride bıraktık. Bayramda büyüklerimizi ziyaret ettik, bol bol çikolata ve tatlı yedik. Bir bayramı daha bize hediye eden Rabbimize teşekkür ediyoruz.

İlk sayımız yayınlandığı günden bu yana telefon, mektup ya da e-mail ile bize ulaşan pek çok okurumuz oldu. Hatta bazı okurlarımızla yüz yüze görüşme imkânı da bulduk. Dergimizin yeni sayısını önerilerinizi dikkate alarak hazırladık. Gösterdiğiniz ilgiden ve katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz.

Bu arada ödüllü bulmacamıza da yoğun bir ilgi vardı. Bulmacamızı doğru olarak çözüp en erken gönderen yirmi beş arkadaşımız Kawai marka discman kazandılar. Adreslerine gönderdik, güle güle kullansınlar. Bu ay ise ödüllü bulmaca yarışmamıza katılacak olan elli arkadaşımıza Birdirbir tişörtü ve Birdirbir beresi hediye edeceğiz.

Yazı Çizi Masası’na şiirlerini gönderen arkadaşlarımız ise “Oruç Satın Alan Melek” adlı şiirin şairi Ahmethan Yılmaz’dan imzalı birer kitap kazandılar. Yazı Çizi Masamıza bu ay dualarınızı bekliyoruz. Yazdığınız duaları bize gönderin ve lütfen bizim için de dua edin.

Ayrıca bu sayıda sadece abonelerimizin katılabileceği yeni bir yarışmamız daha var. Dergimizin ilerleyen sayfalarında bununla ilgili bilgileri göreceksiniz.

Birdirbir yine capcanlı ve dolu dolu sayfalarıyla sizi bekliyor.

Üçüncü sayımızda buluşmak dileğiyle…

Allah’a emanet olun.

Ayna! Ayna!

Kendinizi tanıyor musunuz? Aynaya bakmaya ne dersiniz? “Ayna! Ayna!” köşemizde bu ay teşekkür etmeyi bilip bilmediğinizi test edeceksiniz.

Hacivat ile Karagöz

Yaşadıkları dönemden ayrılıp çağımıza misafir oldular. Artık onlar da internete bağlanıyor, “cep”ten mesaj gönderiyorlar birbirlerine. Değişmeyen şey ise aralarındaki yanlış anlamalar… Bu sayımızda ise abdest alıp günahlarını döküyorlar. Nasıl mı? Çevirin sayfaları…

Kur’an Ansiklopedim

Ansiklopedimizin “Doğanın Kalp Atışları” başlıklı bu ayki maddesi hava olaylarını konu alıyor. Bulut, yağmur, gök gürültüsü ve şimşek… Kur’an-ı Kerim onlardan da bahsediyor ve diyor ki…

En Uzun Yol

Reha arkadaşımız daha çok sevap kazanmak ve derecesini yükseltmek için camiye giden en uzun yolu bulmaya çalışıyor. Ona yardım etmeye ne dersin?

2. sayımızı satın almak için tıklayınız

Etiketler: ,
Dergi İçerikleri kategorisine yazıldı

Örnek Sayımızı İndirip İnceleyin

Birdirbir Dergisi Filistin Özel Sayısı